Innowacje na dziś i jutro, czyli co daje nam technologia

0

W dzisiejszych czasach możemy na różne sposoby ułatwić sobie życie. W naszych telefonach mamy aplikacje, które sprawiają, że nie musimy tracić czasu w kolejkach, zakupy z dostawą do domu możemy zrobić przez internet, a jeśli się zgubimy, nie wpadamy w panikę, bo mam pod ręką GPS. Jakie jeszcze innowacje przygotowały dla nas różnorodne technologie?

Lokalizator kluczy, czyli jak nie spóźniać się do pracy

Zdarza Ci się na pewno zostawić gdzieś klucze, a potem rano szukać ich kilkanaście minut, denerwując się i spóźniając do pracy? Myślisz, że byłoby super móc do każdej z rzeczy, które mają tendencję do zapadania się pod ziemię przymocować odpowiedni dzwonek, na który można by później wysłać sygnał, żeby go zlokalizować? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość – to już możliwe!

Nawilżacz powietrza – praktyczny i niezbędny element wyposażenia domu

To po rewolucyjnych filtrach do wody sprawa równie praktyczna i niezbędna, która pojawia się w coraz większej ilości domów. Suche powietrze powoduje problemy z oddychaniem i cerą, zmniejsza koncentrację i ma negatywny wpływ na sen. Nawilżacz powietrza to rewelacyjna sprawa szczególnie teraz, kiedy jest ono niestety bardzo zanieczyszczone. Z dodatkowych ułatwień – i rewolucji dzisiejszych czasów – coraz popularniejsze robią się różne urządzenia pomiarowe jak choćby wilgotnościomierz, miernik prądu czy ciśnieniomierz.

Aplikacje na telefon, możesz zrobić i mieć wszystko, nie wychodząc z domu

Ułatwienia i możliwości, jakie daje nam dzisiaj telefon komórkowy są zdecydowanie rewolucją największą. Nie wystarcza to, że możemy zadzwonić do siebie z różnych końców świata – korzystając również z opcji video – w każdej chwili. Poszliśmy krok dalej i wymyśliliśmy masę aplikacji ułatwiających codzienne życie. Możemy więc za sprawą jednego kliknięcia znaleźć miłość życia, hotel na wakacje, pogodę w każdym miejscu na ziemi czy taksówkę, która w moment pojawi się pod wskazanym adresem. Możemy zapłacić za zakupy(często nie wychodząc z domu), sprawdzić, ile w ciągu dnia spaliliśmy kalorii, ile zrobiliśmy kroków, i ile godzin spaliśmy najgłębszym snem. Poza tym możemy słuchać muzyki, oglądać i robić filmy, pstrykać zdjęcia i odpowiednio je modyfikować. A wiele wskazuje na to, że już wkrótce nasze smartfony będą mogły generować obraz w technologii 3D.

Auta, które nie będą zanieczyszczać powietrza

Najpierw była niesamowita Tesla teraz wchodzi wykorzystywanie nanostrukturowych kompozytów węglowych, które umożliwią produkcję ultralekkich i bezpiecznych samochodów zużywających przy tym mniej paliwa. Dzięki temu zminimalizujemy zanieczyszczenie środowiska. Coś, co jeszcze niedawno wydawało się mrzonką z filmów sci-fi, staje się dziś rzeczywistością.

Przyszłość, czyli co nas jeszcze czeka

Inteligentne leki, magazynowanie czystej energii elektrycznej, okulary Google Glass to tylko namiastka tego, co nas wkrótce czeka. Urządzenia mobilne, które gromadzą o nas coraz więcej informacji to z jednej strony zagrożenia dla naszej prywatności, zaś z drugiej spore szanse na to, by już wkrótce nasz smart-zegarek zbadał stan naszego zdrowia i poinformował w odpowiednim momencie o zwiększającym się ryzyku zawału serca.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź