Jak urządzić inteligentny dom?

0

Internet już od lat stał się powszechny, a jego możliwości wciąż się poszerzają. Zwykle wyposażamy nasz inteligentny dom w nowoczesne systemy zabezpieczeń oparte na automatyce. Poza tym do sieci, np. poprzez Wi-Fi, podłączymy wiele sprzętów RTV i AGD – np. inteligentna pralka czy telewizor. Innowacyjne funkcje znacznie ułatwiają nam życie, upraszczając wykonywanie obowiązków domowych, a także dostarczając rozrywki.

Inteligentne domy stały się modne, gdyż zapewniają nam wiele możliwości. Automatyka domowa może sterować domofonem, bramą, drzwiami itd. Dzięki Wi-Fi i urządzeniom mobilnym można szybko zmienić zwykły dom w Smart.

W nim zaś bardzo chętnie królują najnowsze urządzenia, np. inteligentna pralka AddWash, Smart TV czy lodówka. Tworząc inteligentny dom, musimy wybrać urządzenie, które będzie mogło dostarczyć sygnał do kilku urządzeń równocześnie. A na jakie sprzęty decydujemy się najczęściej?

Inteligentna pralka

Pralki typu Samsung Qdrive czy wybrany model Boscha oferują wiele możliwości, ale najważniejsza jest dla nas opcja zdalnego sterowania. Można uruchomić lub zatrzymać pranie w każdej chwili i z dowolnego miejsca, np. jeszcze w pracy lub na spotkaniu z przyjaciółmi. Wystarczy ustawić czas tak, aby pralka skończyła pracę akurat wtedy, gdy będziemy wracać do domu. Polecamy modele z innowacyjnymi rozwiązaniami, np. Quickdrive, dzięki czemu uzyskamy idealną czystość nawet o połowę szybciej i przy niższym zużyciu energii. Popularna jest też pralka AddWash, umożliwiająca dodanie ubrania w trakcie pracy maszyny.

Kamery

Szybka domowa sieć Wi-Fi oraz szereg aplikacji mobilnych umożliwiają nam zdalne sterowanie także kamerami, co zwiększa bezpieczeństwo domu. Warto zatem kupić pralkę Samsung Quickdrive czy wybrany Smart TV, ale także m.in. kamery z funkcją monitorowania w ciągu dnia oraz w nocy. Wystarczy odpowiednio je skonfigurować i można będzie sprawdzać, co dzieje się w domu. Polecamy kamery, które można obracać w każdą stronę, robić zdjęcia i nagrywać filmy. Na rynku mamy szeroki wybór kamer, są też specjalne do obserwacji dziecka i czuwania nad jego bezpieczeństwem.

Inteligentna lodówka

W łazience stoi Qdrive, w salonie Smart TV, pora zadbać także o kuchnię. Warto zdecydować się na inteligentny piekarnik oraz lodówkę. Producenci wymyślają nowoczesne serie urządzeń gospodarstwa domowego, które oferują liczne funkcje dodatkowe, np. radio na wyświetlaczu piekarnika, piekarnik z opcją gotowania na parze i funkcjonalnościami mikrofalówki czy też lodówka, która wyśle powiadomienie na smartfon, czego brakuje, co musisz kupić w drodze z pracy do domu. Możemy zdalnie regulować jej temperaturę, uruchomić ekspresowe mrożenie, zamówić wsparcie techniczne itd.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź