Jak wybrać szafę?

0

Wybór odpowiedniej szafy do sypialni jest bardzo ważny. Ale zanim zaczniesz oglądać nowe szafy, spójrz na swoje stare. Zakup nowej szafy jest okazją do rozwiązania starych problemów. Po co kupować nową szafę, skoro nie jest ulepszeniem starej?

Ważne pytania:

  • Czy potrzebuję więcej miejsca na półkach?
  • Czy potrzebuję więcej miejsca do powieszenia?
  • Czy potrzebna mi wyższa szafa?
  • Czy potrzebuję więcej szuflad?

 

W zależności od preferencji dotyczących przechowywania ubrań, możesz zdecydować  czy potrzebujesz więcej miejsca do powieszenia ubrań czy  miejsca do ich złożenia na półkach?  Różne kombinacje wewnętrznej przestrzeni do przechowywania są dostępne w przypadku wszystkich rozmiarów szaf. Wybór modułowej szafy pozwala na elastyczność w mieszaniu i dopasowywaniu półek, szuflad oraz długości relingów do wieszania ciuchów.

Jak duża powinna być szafa?

Tak duża, jak potrzebujesz! Ale nie większa, niż możesz zmieścić w swoim pokoju.  Ważne, by dokładnie zmierzyć przestrzeń, do której ma trafić szafa. Zwróć uwagę zarówno na minimalną jak i maksymalną szerokość, głębokość i wysokość. Przyda się to podczas przeglądania szaf, ponieważ od razu można pominąć te, które nie spełniają wymagań  wymiaru. Ważne jest również, aby mieć pewność, że masz wystarczająco dużo miejsca, by wygodnie stanąć przed szafą i otworzyć drzwi i szuflady. Jeśli masz mniejszą sypialnię, drzwi przesuwne będą idealnym rozwiązaniem, ponieważ nie otwierają się na zewnątrz.

Szafy występują w dwóch wariantach: w pełni wyposażone lub wolnostojące. Dla tych, którzy mają trochę więcej pieniędzy do wydania, mogą zatrudnić kogoś, by przyszedł  dokonać pomiarów sypialni i zaprojektować w pełni wyposażoną szafę, która będzie zajmować długość ściany. To może być dobry pomysł dla pokojów z niewygodnymi wnękami lub dziwnymi kątami. Ale wolnostojąca szafa, która może podróżować z tobą jeżeli musisz przeprowadzać się do innego domu, bądź sprzeda się ją od ręki jeżeli  masz ochotę na nową, lub nawet dasz ją do pokoju dziecięcego jeżeli  jest szczególnie jakościową szafą – jest uniwersalnym rozwiązaniem dla każdego.

Jak kupić szafę, która pasuje do mojej sypialni?

Wiele osób jest świadomych tego, że warto kupić szafę, która pasuje do reszty mebli w pokoju. Jeśli nie do końca, przynajmniej tak, aby nie wyglądała na zbyt nie na miejscu. Na przykład, nie kupiłbyś antycznej, eleganckiej i ozdobnej szafy, jeśli reszta twojej sypialni jest całkiem współczesna w swoim stylu. Chyba, że eksperymentujesz z designem i jesteś wystarczająco odważny, by bawić się kontrastowymi stylami wystroju. Ale dla większości nabywców szaf, najważniejsze jest, by szafa zgrała się z resztą wystroju pokoju.

Spójrz na resztę swoich mebli do sypialni. Jeśli zauważysz dużo dębu, najbezpieczniejszym wyborem będzie dębowa szafa. Jeśli masz dużo sosny, najbezpieczniejszym wyborem będzie szafa z drewna sosnowego. Powinieneś również wziąć pod uwagę wykończenie mebli do sypialni.

Wybór pojedynczej szafy

Szafy jednodrzwiowe to idealny wybór do małych sypialni. Ponieważ masz ograniczoną przestrzeń do pracy, upewnij się, że optymalnie wykorzystujesz przestrzeń magazynową wewnątrz – wybieraj wysokie i wąskie szafy, które optymalnie wykorzystują przestrzeń pionową. Pojedyncze szafy sprawdzają się również w pokojach gościnnych, w których gość zazwyczaj przechowuje tylko kilka przedmiotów lub w pokoju dziecięcym, gdzie ubrania są zwykle mniejsze, a tym samym wymagają mniej miejsca. Pojedyncze szafy są również często kupowane jako “dodatek” lub rozbudowa dla istniejącej szafy, aby połączyć je w większą szafę.

Sklep z szafami esahome.de
Kleiderschränke shop

Kleiderschränke shop

Wybór podwójnej szafy

Szafy z podwójnymi drzwiami są najpopularniejszym rozmiarem szafy, ponieważ zmieszczą się w małej i średniej wielkości sypialni. Różne style wnętrza pozwalają na zastosowanie szuflad, półek i przestrzeni do zawieszania w różnych kombinacjach, dopasowanych do Twoich potrzeb.

Potrójna szafa

Szafy trójdrzwiowe mogą być trochę za duże dla mniejszych sypialni.  Takie szafy często pasują  do średnich i dużych sypialni. Z mnóstwem kombinacji magazynowych do przechowywania butów, swetrów, sukienek i innych, potrójne szafy są idealne dla tych, co posiadają  dużą ilość ubrań!

Wybór szafy 4-drzwiowej

Szafy 4-drzwiowe są idealne do dużych sypialni. Nawet jeśli nie dzielisz sypialni ze swoim partnerem, jeśli masz miejsce na garderobę 4-drzwiową, sensowne jest wybranie jednej z nich, ponieważ możesz w niej przechowywać wszystko, od butów, przez bieliznę, po stare ubranka dla niemowląt. Możesz nawet zrobić miejsce na ważne dokumenty.

Wybór szafy 5-drzwiowej

Szafy 5-drzwiowe to mamuty. Pewnie zastanawiasz się, po co komuś taka duża szafa? Ale 5-drzwiowe szafy są idealnym rozwiązaniem oszczędzającym przestrzeń dla par, które mogą podzielić szafę na swoje osobiste sekcje, z środkową jednostką zapewniającą wspólne miejsce do przechowywania rzeczy takich jak ręczniki i pościel. Nie zapominając o tym, że zastąpienie oddzielnych szafek w sypialni,  jedną dużą szafą może dać więcej miejsca. Pamiętajmy, że  szafy nie są tylko na ubrania!

Szafa przesuwna

Szafy przesuwne są dostępne we wszystkich długościach i rozmiarach. Posiadanie szafy z drzwiami przesuwnymi ma wiele zalet. Zwłaszcza jeśli masz małą sypialnię, ponieważ nie będziesz musiał zostawiać miejsca na otwieranie drzwi na zawiasach.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź