Jaki hamak lub siedzisko wybrać

0

Meble w ogrodzie to nie tylko stół i krzesła. Jeśli cenimy prawdziwy komfort, szukamy wygodnych i funkcjonalnych rozwiązań. Hamak i siedziska pozwolą na stworzenie na naszej posesji prawdziwego miejsca do wypoczynku – idealnego na leniwe, słoneczne popołudnia. Zobaczmy, co warto kupić do naszego ogrodu, aby dobrze wypocząć

Wybieramy siedzisko na meble ogrodowe

Jeśli szykujemy imprezę albo lubimy przyjmować gości, to z pewnością przydadzą się nam wygodne siedziska. Jest ich całe mnóstwo – od siedzisk na leżanki, poprzez poduszek na krzesła, po wygodne poduchy wypełnione silikonowymi piłeczkami.

Na co zwracać uwagę kupując siedzisko do ogrodu?

1. Po pierwsze na materiał, który powinien być solidny, wytrzymały i odporny na plamy. Tworzywa sztuczne z reguły łatwiej utrzymać w czystości, ale mogą się nagrzewać na słońcu. Naturalne tkaniny są przyjemne dla skóry, nie wywołują alergii, a ciało może swobodniej oddychać. Jednak mogą łatwo się brudzić. Syntetyczne materiały są za to bardziej wytrzymałe.

2. Ważny jest również kolor. I znów – jasne tkaniny odbijają promienie słoneczne, ale widać na nich plamy. Natomiast ciemne szybko nagrzewają się na słońcu, ale mniej się brudzą. Optymalnym rozwiązaniem są pstrokate wzorki, które warto dobierać w zgodzie z otoczeniem ogrodu.

3. Sprawdźmy także czy siedzisko ma rozpinaną lub rozsuwaną poszewkę, którą można uprać w pralce.

4. Grubość pianki jest tak samo istotna jak jej sprężystość. Zobaczmy w opisie produktu, czy jest odporna na odkształcenia. Wtedy dłużej zachowa elegancki kształt. Grubsze poduszki pozwalają na wygodniejszą drzemkę w cieniu lub opalanie w promieniach słońca.

Wybieramy hamak do ogrodu

Hamak odciąża mięśnie kręgosłupa – osoby, które jeszcze nie zaznały przyjemności drzemki w hamaki ogrodowym, mogą wiele tracić. Ta wygodne łoże można zawiesić pomiędzy drzewami lub na specjalnym stojaku.

Na co zwracać uwagę kupując hamak do ogrodu?

1. Po pierwsze na jego wymiar. Około 3 długości i 1-1,5 m szerokości to optymalne wymiary hamaka jednoosobowego. Oprócz hamaków pojedynczych, dostępne są również hamaki podwójne – odpoczynek we dwoje w cieniu drzew to świetny pomysł na weekend.

2. Hamak z poprzeczkami wisi równolegle do podłoża, materiał jest bardziej napięty i nie zapada się głęboko, tak jak tradycyj ny hamak. Uwaga, łatwo wywraca się przy wchodzeniu bądź wychodzeniu. Hamak tradycyjny jest pozbawiony poprzeczek, trudno z niego wypaść, osoba wypoczywającą zapada się w niego głęboko, polecany jest również do spania

3. Istotny jest również materiał, z którego go wykonano. Może to być:

siatka – jej zaletą jest to, że jest bardzo lekka. Hamaki z siatki można łatwo zabrać ze sobą na wycieczkę do lasu lub na biwak. Niestety nie dla każdego plecionka z naturalnych bądź sztucznych materiałów będzie wygodna. Kłopot z wchodzeniem lub wychodzeniem z hamaku mogą mieć osoby starsze lub dzieci.

tkanina– zajmuje więcej miejsca w transporcie, ale jest wygodny dla wszystkich.

4. Zwróćmy uwagę na mocowania – muszą być solidne i zapewniać bezpieczeństwo wypoczywającej w hamaku osobie. Sprawdźmy odporność na obciążenia – musi być wyższa niż waga osób, które będą na nim spać.

5. Również kolor nie jest bez znaczenia – na wzorach w paski lub kratkę zabrudzenia będą mniej widoczne.

Wygodne hamaki i siedziska to klucz do udanego relaksu na świeżym powietrzu. Warto pomiatać również o moskitierach, które uchronią nas przed nieproszonymi gośćmi podczas letniego wypoczynku w ogrodzie.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z serwisem Nokaut.pl.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź