Materace kieszeniowe – komfort w korzystnej cenie

0

Materace sprężynowe od lat uważane są przez wiele osób za te najbardziej komfortowe. Rzeczywiście, pod tym względem są bardzo atrakcyjne na tle tańszych modeli piankowych. Dzisiaj w sprzedaży znajdują się głównie materace kieszeniowe – jest to rodzaj materaców sprężynowych, w przypadku których sprężyny umieszczono w osobnych kieszeniach, stąd też ich nazwa.

Dzięki zastosowaniu sprężyn kieszeniowych można uzyskać znacznie wyższą elastyczność punktową niż w przypadku zwykłych materaców sprężynowych – bonelowych. Sprężyny reagują lepiej na dotyk, uginają się niezależnie od siebie, co powoduje, że lepiej dopasowują się do kształtu ciała, dając mu optymalne podparcie.

Materace kieszeniowe są oferowane głównie jako strefowe – oznacza to, że zastosowano w nich dwa lub więcej typów sprężyn o różnej twardości, które zostały umieszczone tak, aby odpowiadać naturalnemu położeniu kręgosłupa i bioder. W ten sposób materac jest bardziej komfortowy w użyciu, ponieważ ciało jest podtrzymane w najbardziej zdrowej pozycji.

Również atutem materaców kieszeniowych jest ich wysoka wytrzymałość. Są w stanie służyć bez problemów przez lata. Również materace te nadają się dla osób ważących więcej. Dobre modele mają zdejmowane pokrowce, które można łatwo wyprać.

W sprzedaży znajdują się także materace kieszeniowe z dodatkowymi warstwami, na przykład kokosem czy też lateksem lub pianką termoelastyczną lub wysokoelastyczną. Niektóre są dwustronne i mają podział na strefę zimową z warstwą wełny i na letnią z warstwą specjalnych włókien klimatyzujących dla wyższego komfortu snu.

Więcej na temat materaców kieszeniowych można poczytać pod adresem: http://www.mattresslove.com/cat-pol-1214553887-Materace-Kieszeniowe.html.

Materace kieszeniowe nie są drogie – to pod kątem ceny atrakcyjne i dostępne dla większości klientów materace, które równocześnie mają bardzo dobre właściwości, szczególnie te materace, które wyposażono w dodatkowe warstwy. To powoduje, że są one ekonomicznym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą spać komfortowo.

O tym, jak wybrać odpowiednie materac dla siebie przeczytasz na http://www.mattresslove.com/pol_m_Jak-wybrac-152.html.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź