Mieszkanie od dewelopera w Bydgoszczy – na co zwrócić uwagę?

0
Zakup własnych czterech kątów to jedna z najpoważniejszych decyzji w życiu. Mieszkanie z od dewelopera jest droższe niż lokum z rynku wtórnego, ale daje większe pole do popisu w zakresie aranżacji.

Każdy, kto marzy o swoim „M”, powinien w pierwszej kolejności określić możliwości finansowe. Należy pamiętać, iż zakup mieszkania od dewelopera wiąże się nie tylko z kosztami zakupu lokalu. Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z propozycjami deweloperów – w Bydgoszczy działa sporo takich firm. Co mieć na uwadze?

Lokalizacja inwestycji

To jedna z kluczowych przesłanek wpływających na decyzję o zakupie. Obecnie modnym trendem jest realizowanie inwestycji mieszkaniowych na obrzeżach miast – blisko centrum i w samym centrum powstają zwykle luksusowe apartamenty. Przed zawarciem umowy z deweloperem trzeba dokładnie sprawdzić okolicę – czy miejsce jest dobrze skomunikowane, jak rozbudowana jest infrastruktura, co zawiera lokalny plan zagospodarowania przestrzennego itp. Mieszkanie to inwestycja na lata, lepiej zatem mieć pewność, że dany obszar będzie prezentować się atrakcyjnie również w przyszłości. Warto zapoznać się z dotychczasowymi realizacjami dewelopera – osiedla Impresja i Dębowa to uwieńczone sukcesem inwestycje firmy Red Co., której oferta cieszy się na bydgoskim rynku sporym zainteresowaniem.

Wiarygodność dewelopera

Sprawdzenie dewelopera pod kątem jego uczciwości i rzetelności jest obowiązkiem osób przymierzających się do kupna mieszkania z rynku pierwotnego. Deweloper musi posiadać m.in. prawo do dysponowania gruntem, na którym powstaje inwestycja, niezbędne pozwolenia etc. Umowa – rezerwacyjna, przedwstępna oraz właściwa – powinna zabezpieczać interesy obu stron, dlatego niedopuszczalne są w niej pewne zapisy, np. o bardzo wysokich karach finansowych za odstąpienie od umowy.

Przy odbiorze mieszkania

Wysoka jakość zawsze jest w cenie, dlatego dobry deweloper nie pozwoli sobie na takie niedociągnięcia jak np. problemy z otwieraniem i zamykaniem drzwi oraz okien, nie do końca proste kąty czy rzeczywista powierzchnia nieodpowiadająca danym z umowy etc. Im bardziej drobiazgowa analiza, tym lepiej – można zwrócić się o pomoc do eksperta. Wymarzone lokum musi spełniać indywidualne oczekiwania.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź