Niebanalne oświetlenie salonu – oryginalne formy w aranżacji wnętrz

0
Wnętrze salonu może zachwycać, zaskakiwać, budzić zdumienie. Dostępność niezwykle szerokiej gamy form oraz materiałów, które wykorzystuje się do produkcji wyposażenia wnętrz, w tym także oświetlenia, daje projektantom bardzo wiele możliwości. Nie muszą ograniczać się do sprawdzonych, klasycznych kształtów, które od lat pojawiają się w naszych salonach. Zamiast tego mogą eksperymentować z niezwykłymi lampami o nieoczywistych formach, które stanowią nie tylko funkcjonalne oświetlenie, ale również efektowny element dekoracyjny.

Szeroki wybór oryginalnych opraw oświetleniowych pozwala realizować różnorodne pomysły w zakresie aranżacji wnętrz i tworzyć niecodzienne, efektowne kompozycje. Takie lampy znajdziemy wśród oświetlania różnych kategorii, począwszy od lamp wiszących, a skończywszy na plafonach. Ich bogactwo to ogromna gratka na architektów wnętrz, którzy potrafią wykorzystać ich potencjał i z chęcią wprowadzają do aranżacji oprawy o dekoracyjnych formach.

Star 100

Jeśli chcesz, by po wejściu do salonu uwaga użytkowników od razu koncentrowała się na efektownej lampie, możesz zdecydować się na montaż oprawy wiszącej o sugerującej podobieństwo do gwiazdy nazwie Star 100. Taka lampa ma szansę stać się w pomieszczeniu najistotniejszym elementem dekoracyjnym i poprawić atrakcyjność wnętrza. Funkcjonalnie może znaleźć zastosowanie jako oświetlenie ogólne, uzupełniające albo strefowe. Doskonale sprawdzi się w przestrzeni wypoczynkowej albo w jadalni. Pomimo stosunkowo prostej formy, w której wykorzystano centralnie umieszczoną kulę z odchodzącymi od niej promieniście metalowymi elementami, całość wygląda naprawdę imponująco, efektownie i elegancko.

Waves Led

Jeśli lubisz połączenie minimalizmu z nowoczesnością, to lampa Waves Led z pewnością przypadnie Ci do gustu. Uwagę zwraca jej prosty, delikatny design, który jednak wymyka się regułom, według których tworzono klasyczne lampy wiszące oparte zazwyczaj na symetrii. W tym przypadku mamy do czynienia z subtelną elegancją, która może sprostać oczekiwaniom użytkowników preferujących różne style aranżacyjne. Dość często umieszcza się ją we wnętrzach hi-tech, a jej ogromną zaletą jest możliwość regulowania natężenia światła, co pozwala dopasować oświetlenie do bieżących potrzeb konkretnego użytkownika.

Metric

Potrzebujesz we wnętrzu niecodziennej stylistyki, która swoim designem odmieni jego wygląd? Postaw na oprawę Metric od https://lampy.it. To lampa o przestrzennej, geometrycznej formie, która doskonale wpisuje się zarówno w aranżacje nowoczesne, jak i wiele innych cechujących się minimalistycznym wystrojem. Oprawa o tak wyrazistym wyglądzie dodaje wnętrzu charakteru i przyciąga uwagę użytkowników. W pomieszczeniu zapewnia dużo światła, a jej ogromnymi atutami są energooszczędność oraz bezawaryjność.

Olimp

A gdyby tak sięgnąć po źródło światła do samych bogów? Dlaczego nie! – Możesz sobie na to pozwolić z lampą Olimp, która na tle innych opraw wiszących wyróżnia się niebanalną stylistyką. To niezwykle dekoracyjna lampa zbudowana z sześciu cechujących się różną wielkością aluminiowych obręczy. Każda z nich została zawieszona na innej wysokości na okrągłej podsufitce. Szklane kryształki, którymi wyłożono od wewnątrz obręcze, sprawiają, że lampa może stać się wyjątkowym elementem dekoracyjnym, i to nie tylko przy włączonym świetle. Prawda jest taka, że równie imponująco wygląda wtedy, gdy światło jest zgaszone.

Niebanalne lampy we wnętrzu to ogromny atut w rękach dekoratora wnętrz. Wykorzystując ich potencjał, można zapewnić funkcjonalność wnętrza, dekorować i subtelnie eksponować określone elementy wystroju.

 

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź