Rolety rzymskie jako alternatywa dla zasłon

0

Okna jako element praktycznie każdego pomieszczenia w domu, to idealne miejsce do wystroju wnętrza i nadania mu niepowtarzalnego klimatu. Rolety rzymskie odgrywają w ostatnich latach znaczącą rolę podczas aranżacji wnętrz. Estetyka i funkcjonalność sprawia, że ten sposób na zasłonę i dekorację okna cieszy się ogromną popularnością. Nietuzinkowy design nadaje pomieszczeniu wyjątkowy charakter, a połączenie nowoczesnego rozwiązania z tradycyjnym, sprawia, że rolety rzymskie stały się ciekawą alternatywą dla klasycznych zasłon.

Roleta rzymska znajdzie swoje zastosowanie zarówno w stylu nowoczesnym, modernistycznym, jak i rustykalnym. W zależności od doboru materiału, swoje zastosowanie znajdzie we wszystkich pomieszczeniach domu, między innymi w salonie, sypialni, kuchni, łazience czy też w pokoju dziecięcym. Coraz częściej rolety rzymskie są stosowane zarówno w pomieszczeniach przestrzeni publicznej jako element dekoracyjny.

Jak działa roleta rzymska?

Klasyczne zasłony okienne przystosowane są do montażu na ścianie bądź suficie, natomiast rolety rzymskie umożliwiają także montaż na ramie okna. Jest to idealne rozwiązanie do małych pomieszczeniach, w których nie ma wystarczająco miejsca na umieszczenie zasłon. Zasada działania rolet rzymskich nie odbiega zasadniczo od działania pozostałych wewnętrznych rolet okiennych. Ten rodzaj rolet, w odróżnieniu od klasycznych zasłon charakteryzują się mechanizmem sterowanym łańcuszkiem lub sznurkiem. Opuszczona zasłona układa się w charakterystyczne poziome zakładki oraz równoległe fałdy.

Jak utrzymać czystość rolet rzymskich?

W zależności od zastosowanego materiału, czyszczenie rolet rzymskich może się zasadniczo różnić. Standardowa roleta rzymska jest stosunkowo łatwa w utrzymaniu czystości, jeżeli będziemy o nią regularnie dbać.

Z osadzającym się kurzem bez problemu poradzimy sobie odkurzaczem lub np. rolką do czyszczenia ubrań. Systematyczne usuwanie kurzu z powierzchni tkaniny, pozwoli nam na zapobieganie powstawaniu trwałych plam.

Na lekkie zabrudzenia skutecznym sposobem będzie przetarcie tkaniny wilgotną szmatką, w  tym celu możemy dodatkowo użyć delikatnej chemii.

Przy większych zabrudzeniach, podobnie jak w przypadku zasłon, możemy bez problemu zdjąć materiał rolety i go wyprać. Należy natomiast unikać zbyt intensywnego prania rolet rzymskich, ponieważ może to doprowadzić do odkształcenia się tkaniny lub utraty jej koloru.

Zalety stosowania rolet rzymskich

  • Możliwość montażu na ścianie, suficie lub ramie okna
  • Prostota rolet rzymskich sprawdzi się doskonale zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach, nadając im wyjątkowy klimat
  • Łączy najlepsze cech zasłon, firanek oraz rolet okiennych
  • Praktycznie nieograniczony wybór kolorystyki i rodzaju materiału
  • Rolety rzymskie umożliwiają zasłonę całej wnęki okna
  • Możliwość zakupu rolety rzymskiej na wymiar
  • Łatwe i wygodne sterowanie za pomocą łańcuszka lub sznurka
  • Łatwe w utrzymaniu czystości, podobnie jak zasłony można je zdjąć i wyprać
  • Skutecznie chronią przed słońcem
  • Zapewnia prywatność
Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź