Wieszak na rowery – dlaczego warto go kupić?

0

Korki na ulicach miast, duże koszty przemieszczania się samochodem, a także wysoka świadomość na temat zanieczyszczenia środowiska powodują, że młodzi ludzie coraz chętniej rezygnują z auta na rzecz roweru. Jazda na rowerze do pracy czy szkoły jest dla nich przyjemnością, a dla niektórych osób – nawet wyznacznikiem bycia modnym. Zdarza się jednak, że młodzi ludzie nie wiedzą, jak bezpiecznie przechowywać rower.

Balkon, piwnica, klatka schodowa

Młode osoby często wynajmują mieszkania i chowają swoje rowery do piwnicy lub przechowują je na balkonie. W pierwszym przypadku pojawia się wysokie ryzyko kradzieży pojazdu, spowodowane częstymi włamaniami do piwnicy i słabymi zabezpieczeniami przed złodziejami. Na balkonie rower jest natomiast narażony na stałą ekspozycję na szkodliwe warunki atmosferyczne, która powoduje, że elementy roweru szybciej się zużywają, a rama i inne metalowe elementy pokrywają się rdzą.

Niektórzy wybierają inne rozwiązanie i pozostawiają rower na klatce schodowej. W większości starych budynków i bloków z wielkiej płyty jest to zabronione, gdyż klatki schodowe są zbyt wąskie. W przypadku pojawienia się zagrożenia pożarowego lub rozprzestrzeniania się ognia na schodach, rowery stojące w pobliżu drzwi mieszkań lub przypięte do barierek mogą przewracać się i utrudniać ewakuację budynku. Pozostawienie jednośladu na klatce schodowej może zatem skutkować usunięciem pojazdu przez pracownika administracyjnego i nałożeniem kary na lokatora, niestosującego się do zasad bezpieczeństwa.

Okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem jest przechowywanie dwóch kółek w mieszkaniu. Młode osoby z reguły wynajmują kawalerki bądź pojedyncze pokoje w większych mieszkaniach, dlatego, aby zmieścił się w nich rower, warto zainwestować w rozwiązanie, jakie zapewnia wieszak na rowery.

Zalety wieszaków na rowery

Najważniejszą zaletą wieszaków na rowery jest możliwość przechowywania jednośladu na niewielkiej przestrzeni, bez konieczności zajmowania powierzchni na podłodze. Wieszak na rowery umożliwia zawieszenie pojazdu na ścianie, na dowolnej wysokości. Ponadto zdjęcie pojazdu ze ściany zajmuje jedynie kilka chwil, dzięki czemu można szybko wybrać się nim do pracy lub do szkoły.

Zawieszenie roweru na ścianie gwarantuje bezpieczeństwo pojazdu, chroniąc go przed potrącaniem i przewracaniem podczas chodzenia po mieszkaniu. Dodatkowo pojazd zawieszony na poziomym wieszaku na rower, stanowi ciekawy element aranżacji wnętrza, a niekiedy – nawet je zdobi.

Wieszaki na rowery są proste w montażu i nie powodują dużej ingerencji w mieszkaniu, co ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w wynajmowanych kawalerkach lub pokojach. Większość mocowań na jednoślady wymaga jedynie wywiercenia jednego bądź dwóch otworów na kołki rozporowe, co ogranicza do minimum ilość zmian w lokalu. Powoduje to, że wieszaki ścienne na rowery są jednym z najpopularniejszych rozwiązań dla osób wybierających dwa kółka zamiast samochodu.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Calus-p

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź