Wiosenny przegląd miejskich mebli ogrodowych

0
Mała architektura miejska ma znaczący wpływ na to, jak mieszkańcy postrzegają okolicę i jak się w niej czują. Właśnie dlatego tak ważne jest dobranie mebli dobrze komponujących się z otoczeniem, prezentujących się estetycznie, a jednocześnie jak najbardziej funkcjonalnych.

Ławki miejskie

Ławki miejskie są jednym z najbardziej istotnych elementów małej architektury. Świetnie sprawdzają się w parkach, na skwerach, wzdłuż deptaków czy wszędzie tam, gdzie otoczenie sprzyja rekreacji i wypoczynkowi. Siedząc na nich, można czytać książki na świeżym powietrzu czy też cieszyć się pięknym widokiem w słoneczny dzień. W asortymencie lawkisklep.pl znajduje się szeroki wybór ławek miejskich, co sprawia, że proponowane rozwiązania można dopasować do każdej okolicy. Ławki cechuje solidna i wytrzymała konstrukcja, która może być poddawana dużym obciążeniom i być wystawiana na trudne warunki atmosferyczne. Proponowane meble miejskie są także odporne na korozję czy akty wandalizmu. Do ich budowy wykorzystywana jest stal i żeliwo, jak również beton. Najważniejszymi elementami ławki jest siedzisko oraz oparcie. W miejscach, w których odpoczynek będzie raczej krótkotrwały, najlepiej sprawdzi się ławka z wąskim siedziskiem i bez oparcia, natomiast tam, gdzie ludzie chętnie zatrzymują się na dłuższą chwilę, warto postawić na ławki z szerokim i wyprofilowanym siedziskiem oraz wygodnym oparciem. Świetnym rozwiązaniem, które pozwoli zaoszczędzić miejsca, a jednocześnie będzie bardzo funkcjonalne, okażą się także ławki dwustronne.

Kosze na śmieci

Kosze parkowe to element architektury miejskiej, który pozwala na utrzymanie porządku w danej okolicy. Jednym z najpopularniejszych rodzajów koszy są te betonowe, które cechuje solidność oraz minimalizm. Prosta forma sprawia, że doskonale wpasowują się w nowoczesną architekturę. Dużą popularnością cieszą się także kosze metalowe, które nie tylko są estetyczne, ale także mogą występować w wielu wzorach. Najczęściej można spotkać je jednak jako owalne konstrukcje zamocowane na słupku. Popularnością cieszą się także kosze drewniane, czyli nic innego jak metalowe pojemniki dla ozdoby obłożone drewnem. Takie kosze doskonale komponują się z drewnianymi ławkami, które spotkać można w większości parków. Kosze zazwyczaj wyposażone są w charakterystyczny daszek, który pełni dwie funkcje – zabezpiecza pojemnik przed deszczem oraz służy za popielnicę.

Kosze na psie odchody

Ostatnim rodzajem koszy są pojemniki przeznaczone na psie odchody. Wyglądem przypominają kosze metalowe, jednak wyposażone są także w ruchomą klapkę, która ogranicza wydostawanie się na zewnątrz nieprzyjemnych zapachów, a także specjalny piktogram, który informuje o przeznaczeniu pojemnika.

Stojaki rowerowe

Obecnie coraz więcej osób porusza się na rowerze. Właśnie dlatego ważnym elementem małej architektury miejskiej są stojaki rowerowe, które najczęściej wykonuje się ze stali albo stali i betonu. W sklepie lawkisklep.pl znajdują się zarówno modułowe parkingi rowerowe, które można dowolnie rozbudowywać, jak i parkingi z określoną liczbą stanowisk.

Donice betonowe

Większa ilość zieleni sprzyja lepszemu samopoczuciu, dlatego w miastach konieczne jest zadbanie o odpowiednią ilość kwiatów i drzew. Tam, gdzie przestrzeń jest ograniczona, istotnym elementem stają się więc donice betonowe. Ze względu na materiał, z którego są wykonane, donice świetnie komponują się z pozostałymi elementami miejskiego krajobrazu. Jednocześnie są też bardzo wytrzymałe i odporne na trudne warunki atmosferyczne. Można w nich sadzić nie tylko kwiaty, ale w przypadku tych bardziej pojemnych nawet niewielkie drzewa, które świetnie ożywią miejski krajobraz.

Stoły miejskie

Elementem miejskiej małej architektury są także stoły miejskie, które najczęściej wykonane są z takich materiałów jak drewno, metal i beton zapewniających stabilną konstrukcję oraz odporność na wiatr, mróz czy deszcz. Mogą być połączone z ławkami lub też stanowić całkowicie samodzielny element miejskiego krajobrazu. Ich blaty złożone są z drewnianych listew lub też stanowią jednolitą powierzchnię. Popularnym rozwiązaniem są także stoły z blatem w szachownicę lub zaprojektowane do gry w ping-ponga.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź