Jak udekorować okno balkonowe w bloku?

0

Mieszkanie w bloku wymaga specyficznego podejścia do aranżacji wnętrz. Z reguły niewielkie powierzchnie są materiałem trudnym do stworzenia oryginalnej przestrzeni, jednak nie jest to niemożliwe. Wbrew pozorom, ozdabiając takie powierzchnie, istnieje wiele sposobów na to by upiększyć je w wyjątkowy sposób, poczynając od drobnych elementów, na dużych częściach kończąc.

Dziś zajmiemy się sposobem, w jaki udekorować można okno balkonowe w bloku. To element, który może sprawić, że wnętrze nabierze zupełnie nowego charakteru, a mieszkanie wyglądać będzie zupełnie inaczej, niż podobne mieszkania. Można zrobić to na wiele sposobów: plisy na wymiar, ciekawie zaaranżowane zasłony, firany, rolety, etc. To tylko niektóre z propozycji, jakie można zastosować we własnym mieszkaniu.

Rolety, plisy, zasłony

Najbardziej popularną formą ozdobienia okna balkonowego pozostają u nas firanki i zasłony. Olbrzymia różnorodność, mnogość wzorów, kolorów, a także sposobów w jaki zaaranżować można je w oknie sprawia, że firanki mają mnóstwo zwolenników.

Coraz częściej pojawiają się jednak osoby rezygnujące całkowicie z firan i zasłon na rzecz rolet, czy plis.

Ich rola jest nieoceniona, bo poza niewątpliwą funkcją estetyczną, zarówno rolety, jak i plisy cieszą się funkcją użytkową, jaką jest osłona przed zbyt intensywnym słońcem, czy wścibskimi spojrzeniami (zwłaszcza w przypadku okien balkonowych usytuowanych nisko lub bardzo blisko sąsiedniego bloku).

Ciekawych inspiracji w jaki sposób udekorować okno balkonowe można szukać pod adresem http://wnetrzadlaciebie.com/ Znaleźć można tam wiele propozycji na ciekawe przyozdobienie okna, które będzie doskonale komponować się z wystrojem wnętrza mieszkania.

Kwestia indywidualnych upodobań

Jaką ozdobę okienną wybrać? Rolety, zasłony, czy może plisy? Wybór to kwestia indywidualnych upodobań i wyłącznie od Państwa zależy, czy w waszym oknie pojawi się piękna zasłona, oryginalna roleta rzymska, plisa, czy może inny rodzaj ozdoby okiennej.

Ważne, by nie łączyć ze sobą tych właśnie ozdób, bo w nadmiarze wyglądać będą mało korzystnie. Ważne jest, by okienna dekoracja dobrze współgrała z resztą pomieszczenia. Bardzo dobrze wyglądać będą np. plisy okienne w nowoczesnych wnętrzach, zaś w klasycznie urządzonych, sprawdzą się niezastąpione pod tym względem klasyczne firany i zasłony.

Ważne też, by okna balkonowe oraz pozostałe okna udekorować w jednym stylu.

Jeśli lubicie Państwo różnorodność, można zastosować panele przesuwne o wyróżniających się różnych wzorach, czy kolorach.

Inne sposoby na dekoracje

Dekorując okna balkonowe, możecie pomyśleć również o ciekawych dodatkach, które umieścić można na parapecie przy oknach. Zwłaszcza popularną formą mogą być tu jednakowe doniczki, z pięknymi kwiatami, zdobiącymi nie tylko okno, ale tak naprawdę cały pokój.

Innym sposobem, zwłaszcza dla hobbystów, są różnego rodzaju gadżety, które można położyć na parapecie. Warunkiem jednak jest posiadanie krótkich firan, które odsłaniają parapet lub też rolet, plis, czy żaluzji.

W przypadku długich firan, taki sposób dekoracji okna balkonowego mija się z celem, gdyż firanka zasłaniała będzie całą kolekcję.

Jeśli zainteresowali się Państwo plisami, czy roletami, warto rzucić okiem na stronę oferującą ich szeroki wybór.

Czytaj więcej na: http://dobrewnetrza.net/ 

jak-udekorowac-okno-balkonowe (1)

jak-udekorowac-okno-balkonowe (3)

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź