Piękno ukryte w czterech ścianach – od czego zacząć aranżację mieszkania?

2

Mieszkanie jest miejscem w którym wypoczywamy, czasem pracujemy, jemy i szykujemy się do wyjścia. Gotowanie w kuchni może być przyjemnością, gdy jej wyposażenie jest funkcjonalne i dobrze oświetlone. Z kolei przemyślany rozstaw mebli w salonie może nadać małemu pomieszczeniu przestronności. Jak zatem stworzyć odpowiednią atmosferę i dobrać elementy wystroju aby nasze wnętrze odzwierciedlało to, co mamy w środku?

Przemyślany projekt to podstawa, bez której trudno uzyskać spójne wnętrze mieszkania.

Jeżeli cenisz pracę własnych rąk i sam chciałbyś podjąć próbę stworzenia wnętrza marzeń – śmiało bierz się do dzieła! Jeżeli czujesz, że przydałaby Ci się pomoc w poszukiwaniach inspiracji oraz stworzeniu ogółu z upatrzonych szczegółów – zleć zaprojektowanie Twojego wnętrza specjalistom.

W projekcie warto zastanowić się zarówno nad ogółami – kolorem ścian, wykończeniem podłogi itp., jak i szczegółami np. kolorem kontaktów czy klamek. Jeżeli planujesz kupienie nowego mieszkania od dewelopera, może zainteresować Cię opcja wykończenia pod klucz. Warszawski deweloper Marvipol Development oferuje: „Przy współpracy wyjątkowych architektów pokażemy Ci jak realizować wnętrza w prosty, funkcjonalny i przyjemny sposób. Zainspirujemy Cię pomysłami na aranżacje z Twoich marzeń i doradzimy w wyborze materiałów wykończeniowych. Teraz wszystko czego potrzebujesz do stworzenia swojego wymarzonego domu znajdziesz w jednym miejscu. Pracownia oferuje szeroką gamę produktów z fabryk hiszpańskich i włoskich”. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie i jakości wykonania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji można zobaczyć mieszkanie pokazowe, które ukazuje umiejętności aranżacyjne architektów.

Na jaki styl wnętrza postawić, aby dobrze się czuć we własnym mieszkaniu?

Wszystko zależy od tego, co cenimy sobie najbardziej. Dla jednych styl kolonialny będzie spełnieniem marzeń oraz odzwierciedleniem ich duszy podróżnika. Dla innych eklektyzm połączy potrzebę nowoczesności oraz pamięci o historii ukrytej w antykach. Wszystko jest dozwolone. Zależy Ci na łatwym sprzątaniu? Postaw na styl nowoczesny lub skandynawski – połączenie bieli i szarości uzupełniona jest charakterystycznymi elementami czerni, granatu i burgundu w szczegółach i detalach wystroju. Lubisz sztukę? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby elementy funkcjonalne były estetyczne – obecnie design można znaleźć w najprostszych przedmiotach – zaczynając od zwykłej łyżeczki do herbaty, kończąc na wykonanym ręcznie żyrandolu.

Jak szukać, by znaleźć to, co nas zachwyca?

To jest niezwykle ważne i chyba najtrudniejsze w całym wystroju. Wchodząc do sklepu mnogość produktów w danej kategorii przyprawia o zawrót głowy, a jak przychodzi co, do czego, to… nie ma co wybrać! Ile to razy wchodzimy do sklepu, szukamy w morzu produktów i nic nam się nie podoba? To normalne… Stąd właśnie powinniśmy kierować się myślą „całość ma znaczenie” A dlaczego? Czasem coś, co na pierwszy rzut oka nam się nie podobało, może być właśnie tym, czego potrzebujemy. Jak to jest możliwe? Wyobraźmy sobie pusta łazienkę. Idziemy co sklepu chcąc kupić płytki. Znajdujemy wytrzymałe choć zwykłe, prostokątne, szare płytki. Nic ciekawego. Ale jak pomyślimy, że do tego wnętrza dokupimy kilka sztuk czerwonych kafelków– z efektem porcelany, i stworzymy z nich element dekoracyjny. Zamiast wydawać krocie na całą łazienkę, kupujemy tanie, szare płytki, kilka sztuk drogich – a za zaoszczędzoną kwotę możemy sobie pozwolić na lepszą wannę, umywalkę… Pomysł jest w cenie!

Podziel się ze znajomymi

2 komentarze

Pozostaw odpowiedź