Urządzasz własne mieszkanie? Zobacz jaka lodówka będzie dla Ciebie najlepsza

1

Kupno mieszkania to poważny krok w życiu każdego młodego człowieka. Stanowi jednak dopiero początek. Nowy dom trzeba jeszcze urządzić. Prędzej czy później czeka nas również zakup sprzętu AGD, w tym również lodówki. Jaka powinna być, by idealnie pasować do Ciebie i Twojej wizji artystycznej?

Zanim zdecydujesz się na zakup, będziesz musiał siąść i odpowiedzieć sobie na kilka bardzo istotnych pytań. Jak duża lodówka nas interesuje, czy zależy nam na dodatkowej funkcjonalności? Wolimy sprzęt w zabudowie czy wolno stojący? Nie obędzie się bez skonkretyzowania, ile jesteśmy w stanie na nową lodówkę wydać.

Duża czy mała? Oto jest pytanie!

Na wybór wielkości nowej lodówki ma wpływ kilka kluczowych czynników. Najważniejszym jest wielkość nowego mieszkania. Czy posiada kuchni ma wystarczająco dużo miejsca by pokusić się o zakup sprzętu o wysokości dwóch metrów i więcej? Poza tym, czy taka lodówka jest nam w ogóle potrzebna? Jeżeli jesteśmy singlem, mieszkamy sami bądź z partnerem, mała lodówka będzie dla nas idealna. Sprawa wygląda całkiem inaczej jeżeli w mieszkaniu jest więcej domowników. Dodatkowe miejsce w lodówce przyda się by schować większą liczbę produktów.

W zabudowie, a może wolno stojąca?

Na wybór lodówki ma wpływ także miejsce w którym będzie stał nowy sprzęt. Jeżeli mamy już obmyślony wystrój nowej kuchni, możliwe, że zechcemy wkomponować lodówkę w resztę dostępnego sprzętu. Wtedy najlepszy okaże się zakup lodówki pozbawionej, bądź umożliwiającej demontaż, górnej części obudowy i drzwiczek. Taki zabieg umożliwi stworzenie funkcjonalnej i spójnej całości. Jeżeli wolimi mniej inwazyjne rozwiązania, możemy postawić lodówkę w rogu pomieszczenia lub wkomponować ją pomiędzy szafki. Kompozycja będzie gorsza, ale też bardziej uniwersalna. To jednak nie wszystkie możliwości. Jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup małej lodówki, możemy pokusić się o wkomponowanie jej pod blat kuchenny, tym samym zyskując dodatkowe miejsce.

Klasa energetyczna sprzętu ma znaczenie

Jeżeli zależy nam na jak najniższych rachunkach, przy wyborze sprzętu powinniśmy koniecznie wziąć pod ten aspekt. Urządzeniom AGD przyporządkowuje się klasy energetyczne, pozwalające obliczyć przypuszczalne zużycie prądu. Klasy zaczynają się od literki G, czyli tej pobierającej prądu najwięcej, kończą na A+++, będącej klasą najbardziej ekonomiczną. Jakie lodówki warto zatem kupować? Na pewno te, którym przydzielono klasę energetyczną A i lepszą.

Jakie jeszcze rzeczy warto wziąć pod uwagę? Na pewno cenę. Chcąc zakupić dobrą lodówkę, wcale nie trzeba wydać całego majątku. Coraz więcej sprzętu można znaleźć w bardzo atrakcyjnych cenach. Mowa tutaj zarówno o sprzęcie używanym jak i nowym. Zależy nam na dodatkowych funkcjach? Kostkarce, lodówce z zamrażarką, funkcjach no-frost bądź komorze zerowej? Za to wszystko trzeba będzie dodatkowo zapłacić. Zanim zatem podejmie się jakąkolwiek decyzję, warto wziąć wszystkie powyższe rady pod uwagę.

Podziel się ze znajomymi

1 komentarz

  1. MultiGastro - wyposażenie gastronomii w

    Niezwykle odjazdowy wpis. W wolnej chwili zajrzyj na: MultiGastro – wyposażenie gastronomii.

Pozostaw odpowiedź