7 tricków, które pozwolą Ci zmienić wnętrze niskim nakładem pracy

2

Czasem wnętrze, w którym przychodzi nam mieszkać nieco powszechnieje – wszystko ma swój ustalony porządek i miejsce – poduszki leżą na sofie, w oknie wiszą te same zasłony, a stolik na gazety stoi zawsze przy komodzie. Pojawia się jednak taki moment, kiedy chcemy coś zmienić – nie ma to być wielka rewolucja, a raczej….no właśnie. Jak zmienić wystrój wnętrza, nie tracąc przy tym zbyt wiele czasu i pieniędzy?

Sposób 1 – małe przemeblowanie

Czy regał zawsze musi stać na ścianie przy oknie, a po przeciwległej stronie musi znajdować się kanapa? Może jest wystarczająco dużo miejsca, żeby zmienić ten układ i zamienić meble miejscami? W niektórych pomieszczeniach faktycznie się nie da, bo meble są pod wymiar albo wszystko jest wyliczone co do centymetra. Jednak są takie, które uchodzą za nieustawne i takie pozostanę, jeśli ich właściciele nie wykażą się kreatywnością. Zastanów się czy potrzebujesz tak dużego stołu – może warto go zamienić na mniejszy i dostawić w wolnej przestrzeni regał lub kwiatka w doniczce.

Sposób 2 – rośliny

Rośliny mogą zrobić naprawdę niezłe cuda, ożywiając wnętrze, zwłaszcza te, w którym wcześniej ich nie było. Sprawdź, jakie mogą znajdować się na Twoim parapecie. Jeśli nie masz „ręki” do roślin, wybierz te mniej wymagające. Dobrze spisują się kaktusy, ale też przepiękne storczyki.

Sposób 3 – dodatki

Nic tak nie zmienia wnętrza, jak dodatki, które się w nim znajdują. Nieciekawe ściany można ozdobić ramkami ze zdjęciami z wakacji, smutne okna, kolorowymi zasłonami, a ciężkie obicia kanapy dekoracyjnymi poduszkami, które stylem będą pasowały do reszty. Nic też tak nie wzbogaca wnętrza, jak książki. Pamiętaj jednak o jednym – z dodatkami nie powinno się przesadzać, żeby nie przytłoczyły wnętrza.

Sposób 4 – oświetlenie

Nie musisz nawet kupować nowej lampy. Czasem wystarczy wymiana żarówki na taką, która da cieplejsze lub chłodniejsze światło! Innym razem natomiast przestawienie lampy w inne miejsce lub zmiana kierunku padania światła.

Sposób 5 – nowy mebel

W tym wypadku również nie musisz wydawać wiele. Gustowna ława, masywny, ciężki, pasujący do reszty regał na książki albo stolik kawowy i już w Twoim mieszkaniu zadzieją się zmiany. Możesz wybrać coś z targu starości, aukcji internetowej, sklepu z oryginalnymi meblami, np. od projektantów lub sprawdzić, co słychać na strychu.

 

Sposób 6 – nowy stary mebel

Jeśli tylko masz trochę umiejętności manualnych, możesz spróbować przerobić obecne meble na zupełnie inne lub kupić jakieś na targu staroci i wtedy przerobić. Świetnie w tym wypadku sprawdza się styl shabby chic, czyli celowe postarzanie mebli. Idealnie będą pasowały do mieszkania z duszą!

 

Sposób 7 – niewielkie malowanie

Zmiana koloru ścian nie powinna zająć wiele czasu, a może radykalnie zmienić wnętrze. Puszka farby też nie jest aż tak dużym wydatkiem. Odrobina fantazji sprawi, że wnętrze zmieni się zdecydowanie – ściany można wzbogacić np. szablonami i naklejkami.

 

Wcale nie potrzeba aż tak dużo czasu, pieniędzy czy specjalnych umiejętności wnętrzarskich, aby zmienić coś w mieszkaniu – jedyne, co potrzebne to chęci i odrobina wyobraźni. To jak, zmieniamy?

Magda Pelc
Wpis przygotowany w oparciu o www.trendsetterka.com/dekoracja_k_81.html

Podziel się ze znajomymi

2 komentarze

  1. Dobre pomysły 😉 Dodam jeszcze obrazy i plakaty – często kojarzą się jedynie z pejzażami czy malarstwem, ale nie musimy się ograniczać. Modne są np. plakaty z różnego rodzaju grafiką.

Pozostaw odpowiedź