Dom i Ogród – elektronika w naszym domu

0

W dzisiejszych czasach stworzenie energooszczędnego i bezpiecznego domu nie sprawia już większego problemu. Dzięki sprytnym urządzeniom możemy łatwiej kontrolować zużycie energii, oświetlenia czy temperatury wewnątrz mieszkania, co zaoszczędzi nasze pieniądze i przyniesie uśmiech na twarzy.

W utrzymaniu pożądanej i stałej temperatury pomoże nam termostat – urządzenie pozwalające zaprogramować i utrzymywać ciepłotę w domu. Ścienne termostaty połączone z piecem sterują temperaturą na wszystkich kaloryferach w domu. Różne opcje umożliwiają zapisanie wybranych parametrów, dzięki czemu możemy szybko i łatwo ustawić ogrzewanie na cały tydzień. Pomysłowe są także termostaty grzejnikowe, mocowane bezpośrednio do kaloryfera. Z ich pomocą ustawiamy wybraną temperaturę na pojedynczych grzejnikach. Ten system sprawia, że możemy mieć inną temperaturę w każdym pokoju dopasowując ją do osobistych preferencji lokatorów.

Nie zapomnijmy też o oświetleniu. Każde mieszkanie pełne jest lamp, żarówek i światełek. Decydując się na oświetlenie LED możemy być pewni małego poboru prądu, a dużej trwałości. Żarówki LED stosowane w przeróżnych rodzajach lamp wykazują dużą wartość iluminacji, świecą światłem białym lub ciepło białym, więc dopasowanie klimatu oświetlenia do własnego stylu nie będzie problemem. Pomimo dość wysokiej ceny, warto zaopatrzyć nasz dom w lampy LED, które są dla każdego gospodarza gwarancją długiej żywotności oraz niskich kosztów eksploatacyjnych. A o to przecież chodzi gdy chcemy prowadzić oszczędny dom.

Natomiast kwestia bezpieczeństwa? Jak zapewnić sobie spokojne noce mieszkając w domku jednorodzinnym? Tu odpowiedź pada na bezprzewodowy system monitoringu, który pozwala na system-monitoringuobserwację terenu wokół posesji. Kamery z czujnikami ruchu przekazują na bieżąco obraz do ekranu, który stanowi całość systemu. To pozwala na zainstalowanie go w dowolnym miejscu w domu. Mamy więc bezpieczny i wygodny podgląd na newralgiczne punktu, jak: drzwi wejściowe, okna czy wyjście na taras. Monitoring szczególnie przydatny jest w nocy albo gdy jesteśmy na wyjeździe. Łącząc się z systemem za pomocą Internetu (np. przez smartfona) możemy z każdego miejsca na ziemi oglądać co aktualnie dzieje się z naszym domem.

Dla spragnionych nowocześniejszych gadżetów jest oferta systemów kontroli dostępu z czytnikiem linii papilarnych. Niewielkie urządzenie otworzy nam drzwi, gdy po włożeniu palca odczyta wcześniej zaszyfrowane dane, pochodzące z odcisku zazwyczaj palca wskazującego. Mamy możliwość wczytania aż do 100 użytkowników, tak więc bez problemu cała rodzina może zamienić swoje palce w klucze dostępu do mieszkania.

Elektronika w naszym domu ułatwi nam również podjęcie decyzji o właściwym dobraniu stroju do pogody. Mając w mieszkaniu internetową stację pogodową opady deszczu czy silne wiatry nie będą dla nas niespodzianką. Profesjonalna stacja pogodowa wskaże temperaturę wewnątrz i na zewnątrz, poinformuje nas o stopniu wilgotności powietrza, sile wiatru a nawet natężeniu promieni UV. Modele z możliwością połączenia z Internetem są bardziej wiarygodne, dane uaktualniane są na bieżąco przekazując informacje o warunkach pogodowych.

Jednak dom to nie tylko tematyka oszczędzania i bezpieczeństwa. Jego wystrój i styl są równie istotne. Poświęcamy dużo czasu na wybór mebli, kolorystyki czy doboru pasujących dodatków. Ozdobne zegary ścienne lub stołowe, dekoracyjne oświetlenie lub sprzęt AGD, jakże niezbędny w każdym gospodarstwie. Sklep internetowy Dom i Ogród – www.conrad.pl oferuje państwu wiele interesujących i przydatnych gadżetów. Ogromny wybór produktów związanych z tematyką domu, jaki i jego otoczenia został podzielony na kategorie ułatwiające nawigację po sklepie i szybkie dotarcie do poszukiwanego artykułu.

Sklep zaopatrzy także tych, co posiadają ogródki. Szeroka gama produktów chroniących przed szkodnikami typu: myszy, szczury, krety, nornice a nawet odstraszacz na mrówki działający na zasadzie emisji niskich wibracji. Dla posiadaczy oczek wodnych firma przygotowała ofertę akcesoriów do ich pielęgnacji. Ogrodnicy chcący je zamontować zaopatrzą się we wszystkie niezbędne rzeczy do budowy oczek wodnych. Dostępne są także na stałym wyposażeniu fontanny, pompy filtrujące czy specjalne oświetlenie.

Największym atutem sklepu internetowego Conrad.pl jest różnorodność. Artykuły z poszczególnych dziedzin pozwalają w jednym miejscu kupić wszelkie potrzebne rzeczy dla naszego domu i ogrodu. Kategorie tematyczne usprawniają poruszanie się po sklepie, a nowinki techniczne i gadżety pomogą stworzyć przestrzeń mieszkalną na miarę 21 wieku.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź