Płytki ceramiczne – poznaj najnowsze trendy!

0

Wnętrze naszego domu powinno być funkcjonalne, piękne, ale także modne. Moda jest bardzo ważnym elementem naszego życia. Dlatego warto znać panujące trendy. Nie tylko w modzie, w meblarstwie, lecz również w kategorii płytek ceramicznych.

Zmienne trendy

W chwili obecnej możemy zaobserwować pewnego rodzaju wyciszenie. Nie tak dawno najbardziej modne były płytki na podłogę pełne kontrastów i wyrazistych barw. Dominowały również chaotyczne wzory. W chwili obecnej obserwujemy pewne zmiany oraz pojawienie się nowych, bardzo interesujących trendów.

Styl enkaustyczno-hydrauliczny

Na pierwszy rzut oka nazwa ta wydaje się nam obca i wręcz nierealna. A jednak robi bardzo pozytywne wrażenie. Opiera się na ceramice enkastycznej i klasycznej połączonej z cementem hydraulicznym. Styl ten znany jest od starożytności. Polega on na zastosowaniu techniki malarskiej na kafelkach, w połączeniu z cementem mineralnym. Mamy tu do czynienia z bogactwem kolorów oraz wzorów geometrycznych. W stylistyce tej stosowane są sztucznie postarzane kafelki w połączeniu z modelami o współczesnej kolorystyce.

Styl fazowany

Omawiając styl fazowany warto zwrócić uwagę na charakterystyczne, załamane krawędzie. Dodają one kafelkom tzw. głębokości. Dzięki strukturze tego typu płytek zyskujemy swobodę stosowania klasycznych wzorów. Jednocześnie mamy możliwość ukazania ich w nowoczesnym wydaniu.

Styl geometryczny

W tym przypadku dominują urozmaicone kształty geometryczne. Możemy tu spotkać płytki na podłogę tworzące sześciokąty lub też wzory w jodełkę. To gwarantuje bardziej artystyczny wygląd oraz większe skupienie na szczegółach danego projektu. Zastosowanie różnych wzorów i formatów w jednym miejscu tylko potęguje to wrażenie.

Modny kamień

Ogromną popularnością cieszą się także płytki na podłogę imitujące kamień. To rozwiązanie tylko z pozoru stwarza wrażenie zimnego. Zastosowanie „kamiennych” płytek powoduje, że wnętrze staje się jeszcze bardziej luksusowe i niepowtarzalne.

„Przemysłowy” salon

Czym charakteryzuje się coraz bardziej popularna stylistyka przemysłowa? Wyraża się ona rdzawą kolorystyką płytek. Nie brakuje tu także odcieni metalicznych z pewną domieszką szerokiej gamy barw niebieskich.

Ekologia jest trendy

Coraz większą uwagę przykładamy do ochrony środowiska. Taka postawa znalazła też odzwierciedlenie w stylistyce płytek ceramicznych. Niekoniecznie ma to związek z ich wyglądem zewnętrznym, ale bardziej z posiadaniem przez te produkty certyfikatu EPD. Jest to oznakowanie stosowane w sektorze budowlanym i oznaczające produkty ekologiczne a więc przyjazne środowisku.

Oryginalne mozaiki

Ten trend znamy już doskonale. Zastosowanie mozaiki w dalszym ciągu jest szalenie popularne. Aranżacje tego typu doskonale sprawdzają się w przypadku łazienek. Wymagają jednak wielkiej ostrożności w wyborze form i kolorów. Pamiętajmy, że w każdej wariacji należy zachować umiar.

Powyższe przykłady dobitnie pokazują jak duże zróżnicowanie panuje w obecnie obowiązujących trendach. Dzięki temu mamy pewność, że uważane za modne aranżacje z płytek ceramicznych, przypadną do gustu możliwie szerokiemu spektrum odbiorców.

Chcesz zaaranżować wnętrza w nietypowy sposób? Sprawdź ofertę domar.pl.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź