Pomysłowy kosz na pranie

0

Bez kosza na pranie trudno wyobrazić sobie funkcjonalną łazienkę. Kosz na brudną bieliznę musi znaleźć się i w małej, jednoosobowej kawalerce, i w dużym domu, gdzie mieszka kilka osób. Powinien być nie tylko funkcjonalny, ale też uzupełniać aranżację wnętrza. Sprawdź ciekawe pomysły DIY na kosz na pranie.

Funkcjonalny kosz na pranie

Kosz na brudną bieliznę powinien być wykonany z materiału, który przepuszcza powietrze i jest stosunkowo wytrzymały na wilgoć. Może być to na przykład wiklina lub płótno. Jeśli chcesz go wykonać z drewna lub tworzywa sztucznego, nie zapomnij wykonać otworów, pozwalających na odparowanie wilgoci.

kosz-na-pranie

Kosz na pranie z siatki drucianej

W sklepach możesz znaleźć gotowe kosze z siatki drucianej albo wykonać taki pojemnik samodzielnie. Szczególnie elegancko prezentują się pojemniki z siatki miedzianej, ale równie dobrze możesz wykorzystać zwykłą siatkę budowlaną – nie zapomnij zabezpieczyć jej środkiem antykorozyjnym, jeśli nie jest ocynkowana! Industrialny dodatek będzie doskonale wyglądać w loftowych łazienkach albo jako element stylu eklektycznego w zestawieniu z drewnianymi meblami.

Do cięcia arkuszy siatki potrzebne są nożyce do metalu. Możesz je połączyć lutownicą, spawarką lub przywiązać drutami. Spodnią część siatki, aby nie szurała i nie robiła śladów na płytkach ceramicznych, można zabezpieczyć kawałkami prasowanego filcu. W tym celu użyj pistoletu do kleju na gorąco.

Kosz na pranie ze skrzynki ogrodowej

Innym ciekawym pomysłem na kosz na pranie jest użycie skrzynek ogrodowych z drewna. Ich powierzchnię wygładź papierem ściernym i pomaluj na wybrany kolor środkiem do drewna. Pomalowane na biało drewno będzie pasować do stylu rustykalnego. Jeśli wybarwisz je na intensywny kolor, np. czerwony lub żółty, będzie pasować do nowoczesnych aranżacji.

Warto użyć sztaplowanych skrzynek, które ułatwią segregowanie prania. Jeśli ustawisz na sobie trzy skrzynki, zyskasz pojemniki na pranie kolorowe, białe i czarne. Pamiętaj, aby wyciąć w przednich ściankach otwory, przez które możesz wygodnie wkładać lub wyjmować elementy garderoby.

Kosz na pranie do zabudowy

Innym pomysłem jest zastosowanie koszy do zabudowy. Tego projektu nie wykonasz samodzielnie, ale możesz wybrać kształt mebli i dopasować ich wymiar do swojej łazienki. Zastosowanie szafki z koszem na pranie to doskonały sposób na uzyskanie spójnego stylu w pomieszczeniu i zapanowania nad bałaganem. Sprawdzi się szczególnie w małych łazienkach, gdzie liczy się każdy centymetr przestrzeni. Szafka na pranie zwykle jest wysuwana i powinna znajdować się dla wygody w bezpośrednim sąsiedztwie pralki.

pomyslowy-kosz-na-pranie

Kosz na pranie z płóciennego worka

Kosz na pranie możesz też uszyć z płóciennego worka i powiesić go nad pralką na haku mocowanym do sufitu. Świetnie skomponuje się z naturalnymi odcieniami drewna i organicznymi materiałami użytymi w pomieszczenie. Pozwoli też zaoszczędzić miejsce na podłodze w łazience. W worku wytnij otwór, który pozwoli Ci wygodnie wkładać do niego pranie. Od góry zwiąż worek sznurem. Ekologiczny i modny kosz na pranie gotowy!

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź