Materace Koło

Jak wybrać meble do salonu?

1

Salon uważany jest przez wiele osób za najważniejsze pomieszczenie w domu. Tu spotykają się wszyscy domownicy, tu przyjmowani są goście, wydawane przyjęcia, tu ogląda się wspólnie filmy czy je posiłki. Stąd też tak duży nacisk kładziemy na wyposażenie salonu a pytanie – jakie meble do salonu wybrać spędza nam nieraz sen z powiek. Tym, którzy nadal poszukują i się zastanawiają, prezentujemy krótki poradnik jak się zabrać do urządzania tego wyjątkowego wnętrza.

Po pierwsze – dobrze zaplanowana przestrzeń

Tak naprawdę, zanim pomyślimy o zakupie mebli, musimy przejść jeszcze kilka innych etapów. Rozplanowanie przestrzeni pokoju będzie pierwszym i kluczowym. Zaczynamy więc od wymierzenia pokoju, najlepiej z przedstawieniem go na dokładnym rysunku, uwzględniającym drzwi, okna, kaloryfery, a także ewentualne skosy oraz rozmieszczenie kontaktów. Te wszystkie elementy są bardzo istotne, ponieważ ograniczają one możliwość postawienia przy nich mebli. Należy ustalić strefy w pokoju, które będą przeznaczone na relaks, pracę czy jedzenie, tak by drobiazgi nie zepsuły efektu końcowego, a układ wnętrza nie utrudniał przemieszczania czy zamykania mebli. Mając taki rysunek i pierwsze ustalenia unikniemy późniejszych niespodzianek w stylu niewymiarowych mebli, czy sprzętu RTV z dala od kontaktu.

meble-do-salonu

Po drugie – przegląd dostępnych mebli

Dalej przychodzi czas na zbieranie inspiracji. W tym momencie warto poświęcić dzień lub dwa na przejrzenie oferty sklepów meblowych w okolicy czy ich gazetek/katalogów reklamowych. Warto też rozważyć, czy w ogóle interesuje nas oferta sklepów internetowych z meblami, czy jednak wolimy to, co da się zobaczyć na własne oczy, dotknąć i sprawdzić. Ten czas jest idealny również na wyszukiwanie wszystkich promocji i specjalnych ofert cenowych. Być może gdzieś nasz upragniony mebel jest dostępny za niższą cenę.

Po trzecie – komplety czy samodzielne dopasowanie?

W sklepach dostępnych jest wiele zestawów mebli złożonych w komplety. Sprzedaje się w ten sposób całe wyposażenie do sypialni, pokojów dziecięcych, są też i meble do salonu. Niekoniecznie łączą się ze sobą tak jak tradycyjne meblościanki, ale najczęściej są wykonane są z tego samego materiału, w tym samym kolorze i wykończeniu.

Ostatnio mamy też inny trend wnętrzarski, polegający na samodzielnym składaniu zestawu z mebli, które tylko pozornie wyglądają, jakby do siebie nie pasowały. Łączy je styl, klimat, paleta barw, czy jeszcze inne skojarzenie. Wyposażenie salonu w ten sposób jest zadaniem trudniejszym, ale z pewnością daje wiele satysfakcji.

Dobre meble to bezpieczne meble

Rodzice małych dzieci kierują się jeszcze jednym czynnikiem przy wyborze swoich mebli – czy są one wystarczająco bezpieczne. Aby się w tym upewnić, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na stabilność mebli, materiały z których zostały wykonane (najlepiej, żeby były naturalne) oraz na krawędzie. Ostre kanty, wystające tafle szkła, przesuwane szybki odpadają. Równie istotne jest mocowanie szafki czy szuflady, oraz łączenia. Tak wybrane meble będą nie tylko bezpieczne dla dzieci, ale i dorosłym posłużą przez lata.

Warto zainspirować się ofertą meblową dostępną w Internecie, np. na stronie: http://meble-bik.pl/pol_n_kolekcje-mebli_Meble-do-salonu-853.html.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Materace Koło
Podziel się ze znajomymi

1 komentarz

  1. Niestety, na rynku często ciężko znaleźć atrakcyjne meble, które są bezpieczne dla dzieci (np. mają zaokrąglone rogi) – zazwyczaj tak tworzone są tylko meble do pokoju dziecięcego. Czas na rynkową rewolucję 😉

Pozostaw odpowiedź