Luksusowa kanapa prowansalska. Hit 2020!

0
Luksusowa kanapa w stylu prowansalskim to doskonały dodatek do domów, których mieszkańcy cenią sobie zarówno estetykę, jak i wygodę – a to wszystko w lekkim i swobodnym francuskim stylu. Taka kanapa może być doskonałym meblem zarówno do dużych i przestrzennych salonów, jak i do pomieszczeń niewielkich. Charakterystyczne cechy mebli w stylu prowansalskim sprawiają, że nie dominują one w przestrzeni, ale uzupełniają ją w sposób całkowicie harmonijny.

Beżowa kanapa prowansalska hitem tego roku!

Beżowa luksusowa kanapa wykonana w stylu prowansalskim to mebel, który przede wszystkim sprawia wrażenie lekkości – https://antyki24.pl/luksusowa-kanapa-prowansalska-drewniana-bezowa. Konstrukcja kanapy jest wykonana z wysokiej jakości, pięknie wykonanego, pokrytego delikatnymi rzeźbami drewna w jasnym odcieniu.

Dodatkowo drewnianą ramę kanapy przetarto lekko uzyskując efekt postarzenia. Taki właśnie efekt – uzyskiwany z resztą takimi samymi metodami – jest charakterystyczny dla oryginalnych mebli prowansalskich, które inspirowane były wystrojem paryskich pałaców. Przetarcia na drewnianych elementach kanapy, sprawiające, że rama uzyskuj efekt postarzania sprawiają, że mebel uzyskuje wygląd starego i sprawdzonego sprzętu. Z duszą – jak lubili podkreślać to twórcy tego stylu.

Obicie kanapy wykonane jest z wysokiej jakości, grubej bawełny. Materiał ten jest zarówno bardzo wytrzymały, jak i odporny na przetarcie. Tapicerka taka jest bardzo łatwa w utrzymaniu – czyszczenie jej nie wymaga dużego nakładu pracy. Jest również – a nawet przede wszystkim, bardzo przyjemna w dotyku. Materiał jest nieco szorstki, ale bardzo delikatny. Zachęca do tego, by na nim usiąść i cieszyć się wrażeniem. Całość utrzymana jest w kolorze szarobeżowym. W kolorze tapicerki wyraźnie widoczne są ciepłe tony, które sprawiają, że mebel wizualnie sprawia wrażenie bardzo komfortowego.

Gdzie taka kanapa będzie pasować?

Kanapa retro pasować będzie do wielu różnych pomieszczeń. Doskonale sprawdzi się jednak przede wszystkim w przestronnym salonie, jednak niekoniecznie utrzymanym w najbardziej wystawnym stylu. Takie meble, mimo swojej dość eleganckiej formy, dostarczają przede wszystkim wrażenia, że wnętrze urządzone jest ze smakiem, ale przede wszystkim komfortowo. Meble prowansalskie nie znoszą również tłoku. Zastawienie przestrzeni sprzętami w podobnym stylu na pewno nie będzie korzystne. Kanapę lepiej połączyć w grupę z niewielkim, niskim stolikiem, być może też fotelem w podobnej stylistyce. Styl prowansalski w urządzaniu pomieszczeń wiąże się z zachowaniem dużej ilości niezagospodarowanej przestrzeni, nie należy jej więc oszczędzać. Warto pamiętać o tym, że by meble tego rodzaju eksponować w pomieszczeniach dobrze oświetlonych naturalnym światłem słonecznym. Dzięki temu podkreśla się ich charakter i ciepłą kolorystykę.

Umieszczając taką kanapę w niewielkim pomieszczeniu warto pamiętać o kilku prostych zasadach. Po pierwsze – przestrzeń. Warto nie umieszczać w nich zbyt wielu mebli. Jeśli jednak zachodzi konieczność połączenia jej z meblami o dużym rozmiarze, lub nawet bardzo ciężkimi, warto zachować kontrast. W połączeniu z komodą, czy nawet szafą wykonaną z ciemnego drewna kanapa będzie w dalszym ciągu doskonale widoczna i nie straci niczego, ze swojego uroku.

Źródło: https://punktmeblowy.pl/

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź