Na jakie stojaki na rower warto postawić?

0

Wraz ze zwiększającą się ilością ścieżek rowerowych, na mieście pojawia się coraz więcej rowerzystów. Jednakże sporym problemem nadal jest brak miejsc, które umożliwiałyby bezpieczne pozostawienie swoich dwukołowców. W związku z tym niezwykle ważne jest inwestowanie w parkingi rowerowe, co korzystnie wpływa na wizerunek firm i instytucji. Czy rzeczywiście opłaca się kupić stojaki na rowery?

Dlaczego warto zainwestować stojaki na rowery?

Stojaki na rowery to idealne rozwiązanie na powierzchnie parkingowe, co zresztą jest korzystne zarówno dla kupujących jak również dla osób, które będą je użytkować. Jest to ogromne ułatwienie dla rowerzystów, których z roku na rok zresztą stale przybywa. Stojaki pozwalają także utrzymać porządek na parkingu firmowych, co wpływa korzystnie z kolei na wizerunek danego przedsiębiorstwa i osoby zarządzającej daną przestrzenią. Ponadto instytucja czy firma pokazuje swoje przyjazne oblicze zarówno wobec potencjalnych klientów, jak również pracowników.

Kolejną korzyścią płynącą z zainwestowania w stojaki na rowery jest sprostanie pogrzebom i wymaganiom rowerzystów. Pracownicy nie muszą już się martwić niedogodnościami w postaci braku miejsca do zaparkowania swoich dwukołowców. Parking rowerowy gwarantuje bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Ponadto firma posiadająca profesjonalne stojaki na rowery pokazuje swoją proekologiczną świadomość, promując zdrowy tryb życia skierowany na aktywność fizyczną.

Jak wybrać stojak rowerowy?

Obecnie nie ma większych problemów z dopasowaniem odpowiedniego typu stojaka na rower, gdyż dostępny jest szeroki wachlarz wyboru. Jako, że klienci mają zróżnicowane zapotrzebowania, to producenci stojaków wychodzą im naprzeciw z bardzo ciekawymi ofertami. Dostępne są w wersji kilkustanowiskowe i wielostanowiskowe. Podczas wybierania stojaków na rowery należy zwrócić uwagę na warunki atmosferyczne, gdyż mają one ogromy wpływ na wytrzymałość konstrukcji. Ważne jest także zwrócenie uwagi na funkcjonalność stojaka oraz jego walory estetyczne.

Powyższe czynniki wpływają na jakość, komfort użytkowania i użyteczność stojaków, dlatego też należy przed ich zakupem określić swoje indywidualne potrzeby i oczekiwania. Niezależnie od naszego wyboru, zaleca się stawiać na solidne konstrukcje, odporne na uszkodzenia mechaniczne, wykonane z trwałych materiałów, estetycznie wyglądające i dopasowane zarówno do miejsca jak i użytkowanego sprzętu.

Ustawienie i lokalizacja stojaków na rowery

Dzięki zróżnicowanej budowie stojaków na rowery możliwe jest utworzenie wielopozycyjnych parkingów, na co pozwala ich  szeregowe ustawienie. Jako, że są one odpowiednio zabezpieczone, to zmniejsza się ryzyko kradzieży zarówno stojaków jak i przypiętych do nich pojazdów. Warto jednak, aby stojaki były ustawiane w ruchliwych i dobrze oświetlonych miejscach, a najlepiej objętych monitoringiem. Jest to kompleksowa ochrona przed kradzieżą i dewastacją rowerów.

Stojaki na rowery powinny być ustawiane tak, aby nie utrudniały one poruszania się innym i jednoczenie umożliwiały rowerzystom swobodny dostęp do swoich pojazdów. W związku z tym zaleca się oddzielenie stojaków poprzez zastosowanie małej architektury, namalowaniu koperty, wyznaczeniu miejsca wyłącznie dla rowerów czy też wykorzystanie poziomych znaków drogowych z odpowiednim symbolem.

Artykuł powstał we współpracy z Calus-p

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź