Czas na wybór mebli ogrodowych! Wiosna na horyzoncie

0
Gdy dzień staje się dłuższy, słońce coraz mocniej przygrzewa, a humory dopisują, zaczynamy myśleć o ogrodzie. Jeszcze zimowym, ale już za chwilę wiosennym. Tym, który czeka na odświeżenie, a nierzadko nową aranżację. Nie może w nim zabraknąć mebli ogrodowych, dzięki którym czas spędzany na świeżym powietrzu jest jeszcze przyjemniejszy, a zielona architektura zwraca na siebie uwagę.

Wyprzedaże i porządki nie tylko w garderobie

Gorący okres wyprzedaży pomału dobiega końca. Korzystamy z końcówek kolekcji w dobrych cenach. Skupiamy się na porządkach, także tych generalnych, bo dłuższy dzień i cieplejsza pogoda wreszcie na to pozwalają. To samo możemy uczynić nie tylko pośród swojej garderoby, ale i w ogrodach.

W sklepach ogrodniczych i w poszczególnych działach dużych marketów, można już znaleźć meble ogrodowe i rozmaite akcesoria. Warto się rozejrzeć, szczególnie w sieci, bo sklepy internetowe są w stanie zaproponować zeszłoroczne kolekcje w atrakcyjnych cenach. Ponadto pojawiają się całkiem nowe propozycje, dzięki czemu już teraz można zarezerwować coś dotąd niespotykanego, designerskiego i modnego, a odebrać dopiero wtedy, gdy przyjdzie na to czas. Czy trzeba omijać szerokim łukiem propozycje, które były kupowane już w zeszłym roku? Zdecydowanie nie, bo moda na architekturę ogrodową nie przemija tak szybko, jak ta garderobiana.

Decydując się na tańszy zakup mebli ogrodowych, które w roku bieżącym stanowią zeszłoroczną kolekcję, można sporo zaoszczędzić. Budżet przeznaczony na zakup mebli, który okazał się w takim wypadku mieć duży zapas, to świetna okazja, by dodatkami zmienić dotychczasowy wystrój ogrodu. Te „stare” meble ogrodowe, których sklepy właśnie się pozbywają, można uzupełnić o grube, miękkie poduchy w bajecznie żywych kolorach. Ustawić je w innym miejscu niż dotychczas, a dodatkowo pokusić się o parasol ogrodowy, który zapewni cień w najbardziej słoneczne dni. Aranżacja zielonej przestrzeni staje się nowa, świeża, wyrazista, a nie pochłania mnóstwa kosztów.

Jak dobierać meble ogrodowe?

Architektura ogrodu wymaga przemyślanych rozwiązań, także w kwestii mebli ogrodowych. Nim pokusimy się o ich zakup, przemyślmy, w jakich sytuacjach będą wykorzystywane, z jaką częstotliwością. Nie bez znaczenia pozostają warunki przechowywania oraz rola, jaką mają spełniać. To oczywiste, że chcemy siąść w wygodnym fotelu, oprzeć nogi na podnóżku, a na stoliku kawowym postawić filiżankę aromatycznego napoju. Jest to jednak dla nas kluczowy aspekt – funkcjonalność, czy może wolimy coś praktycznego, ale na drugim miejscu, a na pierwszym dekoracyjnego? Od tego zależy kształt, rodzaj, zastosowany materiał w meblach ogrodowych.

Możliwości przechowania lub zabezpieczenia są niezwykle ważne, bo większość materiałów służących do wykonania mebli ogrodowych, nie gwarantuje odporności na czynniki zewnętrzne. Bez właściwej ochrony te praktyczne elementy wyposażenia, tuż po zimie okażą się uszkodzone, niekiedy niemożliwe do naprawy, nie wspominając o wyblakłych kolorach.

Materiał ma kolejno znaczenie dla wymarzonej aranżacji ogrodu, ale i architektury domu, przy którym tenże się znajduje. Klasyczne fronty, małe wille czy domy przypominające dworki, potrzebują tradycyjnych odpowiedników odnajdywanych w meblach ogrodowych – na przykład drewnianych. Posesja otaczająca dom inteligentny, całkowicie nowoczesny, znacznie lepiej prezentuje się uzupełniona o designerskie i współczesne meble ogrodowe, chociażby z technorattanu.

Meble ogrodowe w komplecie czy pojedynczo?

Przeważnie w ofertach pojawiają się komplety mebli ogrodowych – stoły wraz z krzesłami lub stoliki kawowe i fotele. Do tego podnóżki, a nawet całe zestawy wypoczynkowe. Te same elementy można kupić również oddzielnie. Jaki wybór jest lepszym? Wiele zależy od tego, jakie mamy oczekiwania, czy często decydujemy się na zmianę ogrodowego wystroju, czy raczej stawiamy na architekturę, która przez lata ma urzekać w ten sam sposób.

Kupno kompletu mebli ogrodowych rozwiązuje praktycznie główny problem. Jeden wydatek – jeden zakup – jeden zestaw na stałe. Wystarczy zadecydować o materiałach, kolorach, rozmiarach i detalach. W ciągu jednego dnia można dopełnić małej, zielonej architektury, bez wędrowania po wielu sklepach. Z drugiej strony kupowanie pojedynczych sztuk mebli, stwarza większe pole do popisu względem ostatecznego wystroju ogrodu. Oceniając własne potrzeby jesteśmy w stanie osiągnąć wymarzony efekt.

Wybieranie mebli ogrodowych powinno być przyjemnością, ale i do tej swoistej przyjemności warto odpowiednio się przygotować. Z powyższym wskazówkami, to proste!

Więcej informacji o meblach ogrodowych można znaleźć pod adresem https://bazkar.pl.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź